KONEC ŠKOLNÍHO ROKU

Karolínka s Viktorkou
Ať se nám to líbí, nebo ne, školní rok utekl jako voda a na dveře ťukají prázdniny. Ve školce bylo v tomto školním roce zapsáno 48 dětí. Letos nám odchází celkem 15 dětí, což je v historii školky rekord. Pokud bych měla být přesnější, tak 12 dětí odchází do ZŠ a stanou se z nich prvňáčci, jeden kamarád se stěhuje a dvě holčičky přecházejí do MŠ v Batňovicích. Uvolněná místa jsou již obsazená, protože 28. 5. a 29. 5. 2012 proběhl zápis dětí do mateřské školy na školní rok 2012/2013.
Poptávka na volná místa v MŠ byla vyšší než nabídka, proto jsme bohužel nemohli vyhovět všem uchazečům. Výběrové řízení probíhalo podle předem stanovených kritérií pro přijímání dětí do MŠ.
A ještě pár slov o tom, jak se letos naši "předškoláčci" loučili se školkou. Již je tradicí, že se loučení odehrává poslední, nebo předposlední pátek v červnu. Letos jsme se loučili 22. 5. 2012. Nejprve byla slavnostní nálada a děti svým rodičům i ostatním příznivcům MŠ předvedly, co se ve školce naučily. Paní učitelka všem složila básničku, ve které se rodiče dozvěděli, čím by jejich ratolesti chtěli být, až vyrostou. Pro některé to bylo překvapení, protože cíle dětí jsou opravdu vysoké. Tak třeba od nás odchází budoucí držitelka olympijského zlata v běhu, budoucí policista, učitelka, kuchařka, kadeřnice, tanečnice, hasič, vítězka "Velké pardubické" a dokonce dva vítězové Wimbledonu. Po besídce jsme se s rodiči rozloučili a začalo nám dobrodružství: nejprve jsme vyrazili do Úpice do Klubu loutkařů na exkurzi, cestou jsme si nezapoměli dát zmrzlinku, při zpáteční cestě jsme si zadováděli pod Velbabou a chvíli i na zahradě, po večeři jsme měli pracovní dílnu a vyráběli jsme náušnice z Fimo hmoty. Výsledky byly opravdu pěkné a děvčata náušničky už nosí . Kluci náušnice vyráběli pro své mamky a také se jim dařilo. Spát se šlo pozdě. Každý si zalezl do svého spacáku, chvilku si ještě povídali a nakonec příjemně unaveni ve 23 hodin všichni usnuli. Přejeme všem našim předškolákům, aby se jim ve škole dařilo, aby našli nové kamarády. Všem dětem přejeme krásné prázdniny a spoustu nových zážitků. / foto